دانش‌آموزان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

8 مرداد 1398 ساعت 11:51

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دوران دانش‌آموزی مقطع حساسی است که می‌توان به خوبی از ظرفیت‌های آن برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کرد و با فعالیت‌های مناسب شاهد نتایج خوبی بود.


به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد در دیدار با جمعی از مدیران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به فعالیت‌های این اتحادیه گفت: تلاش‌های صورت گرفته در این اتحادیه امیدوارکننده است و می‌توان ادعا کرد این فعالیت‌ها باعث ایجاد رویش‌هایی در بستر انقلاب اسلامی می‌شوند.
وی با اشاره به وجود زمینه‌های بسیار مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس گفت: برتری ما در این زمینه نسبت به گذشتگان این است که الگوهای ملموس بی‌شماری برای فرهنگ ایثار و شهادت در اختیار داریم و به برکت انقلاب اسلامی نمونه‌های عینی بی‌شماری از تبلور این فرهنگ در دسترس قرار دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه دوران کودکی و نوجوانی نقطه شروع فعالیت‌های فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و استمرار انقلاب اسلامی است گفت: دوران دانش آموزی مقطع حساسی است که می‌توان به خوبی از ظرفیت‌های آن استفاده کرد و با فعالیت‌های مناسب شاهد نتایج خوبی بود.
حجت الاسلام کاویانی راد در خصوص لزوم همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: امروز نیاز به این همکاری داریم تا به استانداردهای کاری مشترک و هماهنگی برسیم و باید با بحث‌های نظری به نتایج مشترکی برسیم و بر اساس این نقاط مشترک کار کنیم و ما آماده هر نوع همکاری در این مسیر هستیم.
وی تاکید کرد: امروز باید تلاش کنیم وجود عینی شهدا همواره در جامعه برقرار باشد و احساس شود. امام خمینی (ره) در همین رابطه فرموده‌اند «مزار شهدا تا قیامت زیارتگاه دلسوختگان عالم خواهد بود» و این جمله الهام بخش ما در مسیر فعالیت هاست.
مدیران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز در این نشست به تشریح فعالیت های خود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان پرداختند.
انتهای پیام/


کد مطلب: 299219

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/299219/

ایثار
  http://isaar.ir